czwartek, 11 listopada 2010

Ryszard Sęk do Rady Miasta Stalowa Wola

Wybory w Stalowej Woli to walka na plakaty, mnie jednak zależy aby cos zrobić dla naszej społeczności swoja kampanie prowadzę głownie w Internecie ponieważ mam ograniczone środki. Moja kampania ma na celu zwrócić uwagę na oderwanie władzy od potrzeb społeczeństwa. Chciałbym, aby radni zaczęli wreszcie pracować w zgodzie z tym, czego oczekują ich wyborcy i cała społeczność. Aby polityka przestała być zamknięta na faktyczne potrzeby ludzi.

Witam wszystkich, nazywam się Ryszard Sęk i startuje w Stalowej Woli w okręgu nr 3, lista numer 1, pozycja 5.

Moje najważniejsze plany w roli radnego:

Stały monitoring zanieczyszczeń powietrza przy ulicy Grabskiego z podawaniem wyników w Internecie. Ewidencja Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie obejmowała, na dzień 01.10.2010 r. 205 podmiotów, zlokalizowanych na terenie powiatu stalowowolskiego. Podmioty te są sklasyfikowane w zależności od stopnia oddziaływania na środowisko. 7 podmiotów z ewidencji należy do kategorii I (ryzyko najwyższe), 29 – do kategorii II (ryzyko wysokie), 10 – do kategorii III (ryzyko średnie), pozostałe zakłady zostały zaklasyfikowane do kategorii IV i V .Nie potrafię zrozumieć działania powiatu oraz miasta w tych kwestiach, brak prób pozyskania środków z funduszy Unijnych na ten cel. ( fundusze te zostaną znacznie okrojone w przyszłości) brak pomiarów przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie, kary w zakładach w SSE nakładane są na podstawie ich własnych pomiarów.

Powiadamianie mieszkańców o inwestycjach, wycinkach, budowach przemysłowych realizowanych w strefie oddziaływania tych inwestycji Wiąże się z forma powiadamiania mieszkańców o planowanych inwestycjach na terenie miasta. Forma zgodna z procedurami na stronie urzędu miasta oraz na tablicy ogłoszeń w urzędzie powoduje iż mieszkańcy o budowie np: zakładu utylizacji opon dowiadują się w momencie jego budowy!!! Jeśli zostanę wybrany zamierzam prowadzić działania na rzecz udziału społeczeństwa w procesach decyzyjnych dotyczących ich sąsiedztwa.

Uskutecznienie współpracy władzy z organizacjami pozarządowymi oraz proste zasady wspierania organizacji pozarządowych. W naszym mieście jest zarejestrowanych ponad 100 organizacji pozarządowych, niestety większość z nich nie prowadzi aktywnie swej działalności z braku wsparcia społeczeństwa oraz samorządu. Chciałbym wspierać organizacje pozarządowe oraz być ich głosem w samorządzie.

Brak udziału społeczeństwa w konsultacjach społecznych wiąże się z forma powiadamiania mieszkańców o planowanych inwestycjach na terenie miasta. Forma zgodna z procedurami na stronie urzędu miasta oraz na tablicy ogłoszeń w urzędzie powoduje iż mieszkańcy o budowie np: zakładu utylizacji opon dowiadują się w momencie jego budowy!!!

Wizja utworzenia centrum Usługowo Handlowego - poważnym problemem Stalowej Woli jest brak centrum w którym toczyło by się życie. Centrum miało powstać wzdłuż ulicy Floriańskiej, niestety powstają tam budynki których działalność nie ma nic wspólnego z żywym centrum miasta!! Władze samorządowe nie potrafią uchwalić sensownego planu zagospodarowania dla naszego miasta.

Wspieranie nowoczesnych firm które chcą działać na terenie Stalowej Woli politycy naszego miasta wmówili nam ze nowoczesne zakłady to tylko przetwórstwo w SSE, widać iż ich podejście jest dość ograniczone.

A oto inne istotne problemy którymi chciałbym sie zająć:
- zwiększenie bezpieczeństwa na ulicach miasta
- popierania inicjatyw społecznych np.: wsparcie grupy młodzieży pragnącej stworzyć prawdziwy Skatepark
- ochrona lasów „ochronnych” wokół SSE i HSW
- realne wspierania sportu
- uporządkowanie działania sygnalizacji świetlnej
- zmniejszenie krawężników na trasach rowerowych
- wspieranie idei powstania Radia Stalowowolskiego

Wybory w Stalowej Woli to walka na plakaty, mnie jednak zależy aby cos zrobić dla naszej społeczności swoja kampanie prowadzę głownie w Internecie ponieważ mam ograniczone środki. Moja kampania ma na celu zwrócić uwagę na oderwanie władzy od potrzeb społeczeństwa. Chciałbym, aby radni zaczęli wreszcie pracować w zgodzie z tym, czego oczekują ich wyborcy i cała społeczność. Aby polityka przestała być zamknięta na faktyczne potrzeby ludzi.

***

Brak monitoringu powietrza na terenie powiatu Stalowowolskiego który w Ewidencji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie obejmował, na dzień 01.10.2010 r., 205 podmiotów, zlokalizowanych na terenie powiatu.

Podmioty te są sklasyfikowane w zależności od stopnia oddziaływania na środowisko. 7 podmiotów z ewidencji należy do kategorii I (ryzyko najwyższe), 29 – do kategorii II (ryzyko wysokie), 10 – do kategorii III (ryzyko średnie), pozostałe zakłady zostały zaklasyfikowane do kategorii IV i V (ryzyko niskie i pozostałe instalacje).

Nie potrafię zrozumieć działania powiatu oraz miasta w tych kwestiach, ilość zakładów w naszym powiecie jest na tyle duża iż powinna uświadomić naszym radnym potrzebę powstania stacji monitoringu powietrza na terenie naszego powiatu. Niezrozumiały wiec jest brak prób pozyskania środków z funduszy Unijnych na ten cel. ( fundusze te zostaną znacznie okrojone w przyszłości) brak pomiarów przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie, kary nakładane na zakłady w SSE nakładane są na podstawie ich własnych pomiarów. (dane te uzyskałem na komisji powiatu w dniu 27 Października 2010r.)

Brak komentarzy: